کار و زندگی و سفر

ما که انقدر سفر میریم، کار هم می کنیم؟!

توسط

خیلی ها از ما میپرسن که شما اینهمه سفر میرید کار وزندگی هم دارید؟ حتی توی بعضی جلسات کاری به شوخی میگن که تو کِی کار می کنی؟
و من میگم روزهای کاری!

من هم کار می کنم، کارم هم زیاده، مهم هم هست، مثل اغلب آدم ها هم حداقل پنج روز در هفته کار می کنم، خیلی موقع ها خارج از تایم کاری هم کار می کنم و حتی بعضی شب ها هم خواب کار و چالش هاش رو میبینم. ولی خب این دلیل نمیشه سفر نرم!

کار و زندگی داشتن ربطی به سفر نرفتن نداره.
فرق ما و خیلی های دیگه اینه که به جای اینکه روزهای تعطیل و آخر هفته بشینیم خونه غمبرک بزنیم، شل و کرخت بشیم، به غروب جمعه لعنت بفرستیم و غر بزنیم به زمین و زمان و نبود تفریح برای جوونا توی این مملکت، پامیشیم میریم یه وری حالمون جا بیاد.
اتفاقا اینطوری میتونیم در طول هفته واسه کار و زندگیمون با آرامش و انرژی بیشتری مایه بذاریم.

ما هم در طول هفته کار می کنیم، ما هم زندگی می کنیم، کتاب می خونیم، غذا میپزیم، سینما و تئاتر میریم، مهمونی میریم، مهمونی میگیریم، خونه رو گردگیری و جارو میکنیم، فیلم می بینیم و ما هم می خوابیم!
فقط سعی می کنیم بلد باشیم چطور زمان رو کمتر هدر بدیم و از لحظه لحظه اش لذت ببریم و استفاده کنیم و البته خودمون رو غرق فقط یک بُعد نکنیم.

پ.ن۱: کار و پیشرفت حرفه ای همیشه خیلی برام مهم بوده، من از هفده سالگی همزمان با درس خوندن کار طراحی و برنامه نویسی میکردم، بعدتر صبح تا بعد از ظهر سربازی بودم و بعد از ظهر تا شب سر کار، و الانم هم کار می کنم و هم زندگی و سفر و ده ها چیز دیگه. و هیچ کدوم اینا با هم در تناقض نیستند.
و من عمیقا معتقدم “آدم باید چندین بعد داشته باشه و بینشون سوییچ کنه تا بتونه توی اون یکی بعد دووم بیاره، و در نهایت خوش حال باشه

پ.ن۲: چند بُعدی باشید‌ 🙂 .

آپدیت: اصلا یادم نبود، دانشجو دکتری هم هستم خیر سرم اگه نرم توی کار انصراف 🙂

امین

ممکن است بپسندید

3 نظر
 1. آیدا 1 سالپیش
  پاسخ

  شما زوج فوق العاده ای هستین

  • هانیه رحمتی 11 ماهپیش
   پاسخ

   ممنون آیدا جان از لطف شماست 🙂

 2. آیدا 1 سالپیش
  پاسخ

  مثل شماها کار و تفریح کردن واقعا به این راحتیا نیست..

نظر دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نمیشود.